X WIECZÓR KOLĘDX WIECZÓR KOLĘD

X WIECZÓR KOLĘD w HORYŃCU-ZDROJU

Uczniowie SP w Horyńcu-Zdroju angażują się w wiele inicjatyw, które mają miejsce  nie tylko w szkole, ale także w gminie, parafii, powiecie. Potrafią dzielić się swoim talentem i umiejętnościami z innymi. Znajdują czas na dodatkowe zajęcia, uczą się obowiązkowości i odpowiedzialności. Jednym  z takich przedsięwzięć jest ,,Wieczór Kolęd”…


Na ziemię w noc wtuloną, Bóg schodzi jak przed wiekami.
Braćmi się znowu poczyńmy, przebaczmy krzywdy, gdy trzeba.
Podzielmy się opłatkiem, chlebem pokoju i nieba.

(J. Kasprowicz)

 

W niedzielę 27 stycznia o godz.15:30  w kaplicy Zdrojowej w Horyńcu- Zdroju rozpoczął się X Wieczór Kolęd w wykonaniu scholi dziecięcej ,,Horynieckie Aniołki” i młodzieżowej – ,,Greccio”. Do zespołów należą uczniowie horynieckiej szkoły podstawowej oraz jej absolwentki.

W klimacie bożonarodzeniowej scenerii, przy żłóbku i zapalonych na choinkach lampkach, rozbrzmiewały zarówno znane, wpisane w tradycję, jak i te współczesne –wesołe, dziecięce, alei pełne refleksji kolędy. Piękny śpiew łączył się z tańcem, gdyż młodsze dzieci zaprezentowały się w przemyślanych układach choreograficznych. Kolędowy przekaz został dodatkowo wzmocniony strofami bożonarodzeniowej poezji. Śpiewającym dzieciom i młodzieży towarzyszył zespół instrumentalny. W trakcie koncertu – z inicjatywy  O. Proboszcza o. Waldemara Czerwonki – odbyła się loteria – niespodzianka. Szczęśliwcy wyszli z prezentami, nie ukrywając zaskoczenia i radości.

Młodzi  artyści otrzymali wielkie brawa i zapewne ci, którzy przybyli na koncert, wyszli ze świątyni z myślą, aby doczekać następnego,  w przyszłym roku.

Inicjatorem koncertu jest (od 10 lat) opiekun zespołu i katecheta o. Bogdan Klóska. W doborze repertuaru muzycznego pomagała p. Marta Lewko, a wiersze wybrała Agata Nesterak.

Powinniśmy być dumni, że mamy takich uczniów, którzy umieją znaleźć czas dla innych, rozwijając przy tym swoje pasje.

Agata Nesterak

Wróć